Nie jesteś zalogowany

 Perełki YT #1

2012-10-26 17:05:59

Piątek. W końcu. Na reszcie po tym tygodniu. Przed imprezowym wieczorem dobrze byłoby sobie coś posłuchać, nie? A najlepsze w tej sytuacji są Perełki YT. 

 

(Ugh. Brzmię jak z tanich haseł reklamowych)

Dobra. Do rzeczy. Podczas jednej z moich kolejnych wędrówke po youtube znalazłem coś co rozwaliło mnie na łopatki.

 

The Ascent of Everest - If I Can Move Mountains

14 minut genialnego klimatu, performance'u nawet można rzec. Krótki wstęp. The Ascent of Everest jest amerykańskim zespołem, konkretnie z Nashville, który składa się z ośmiu osób. Konkretne informacje na temat zespołu co do składu, instrumentów, nazwisk członków ciężko wydobyć, ale to tylko świadczy jaką perełkę udało mi się znaleźć. W 2010 roku, 1 czerwca wydali swoją pierwszą płytę: "From This Vintage". Łączy ona genialne klimaty Rocka, Ambientu, elektroniki, a to wszystko okraszone wspaniałym wokalem, który dodaje naprawdę smaczku całości. 

 

Przechodząc już do naszej perełki. Utwór przez 14 minut tworzy hipnotyzujący pokaz. Odpowiednie zagrane partie każdego z instrumentów naprawdę świetnie oddają charakter utwołu i naprawdę możemy poczuć te góry, tą walkę i wyobrażenie przesunięcia owej góry. Może brzmi to górnolotnie i można zarzucić robienie z utworu liryki, ale jeśli nałoży się dobre słuchawki to można to poczuć na własnej skórze. Nikt mi nie powie, że jest inaczej. 

 

Po dłuższym zastanowieniu mogę powiedzieć, że nie jest to typowa perła. Bardziej diament, ale nieoszlifowany. Słyszymy gdzieś w dali jakieś delikatne niedociągnięcia, tutaj coś nie tak, tu mogłoby być inaczej, ale w tym przypadku działa to jak najbardziej in plus. Budzi to w nas fascynację wręcz utworem. 

 

Polecam każdemu chcącego odlecieć gdzieś dalej. 

 

P.S. Komentujcie czy taki klimat wpisów mniej więcej przypada wam do gustu, czy nie :).

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!
Najczęściej komentowane
brak
Ostatnie komentarze
brak