Nie jesteś zalogowany

 Numer 87 - Play Radio Play! "Compliment Each Other Like Colors"

2010-09-02 18:41:07

Kto w wakacje odważył się włączyć radio, padł pewnie nie raz, nie dwa, ofiarą sonicznego ataku z rąk Owl City. Singel "Fireflies" słyszałem nawet w toalecie w jednej z galerii handlowych i nadal się boję, gdzie jeszcze mogę go usłyszeć. Na punkcie Owl City oszalała spora część kuli ziemskiej, a nastoletnie fanki dostają spazmów już na samo brzmienie imienia wokalisty projektu. Z drugiej strony zmobilizowali się antyfani, fundując nam na YouTube parodie "Fireflies". Owl City podzieliło także krytyków. Niektórzy wpadli w zachwyt, część wytykała zapożyczenia z Postal Service.

Parę lat wcześniej w piwnicy swojego teksańskiego domu zaczął działać niejaki Daniel Hunter, multiinstrumentalista o fizjonomii ucznia klasy o profilu mat-fiz. Podobnie jak Owl City wypromował się dzięki myspace i podpisał kontrakt z Island Records, wydając w 2007 The Frequency EP. Reszta to już historia. Sukcesu jak Owl City nie odniósł i może dobrze, bo mimo podobieństw, a nawet większej może błyskotliwości w łączeniu elektroniki z jakimiś tam postpixiesowymi gitarami i lekkim punkowym brudem (LOL), jego kompozycje, a zwłaszcza teksty pokrywa tak ogromna warstwa lukru przekładanego melancholią, że po paru minutach słuchania może zemdlić. Tytuły "Madi Don't Leave" czy "I'm A Pirate, You're A Princess" mówią same za siebie. Jeśli istniałaby szufladka indietronicsentimentalhardcore, to PlayRadioPlay zająłbym tam zaszczytne miejsce. Czemu więc o nim piszę? Powód nie jest do końca oczywisty, wymieniony w tytule posta kawałek "Compliment Each Other Like Colors" podsumował sylwestrową imprezę trzy lata temu, gdy o 4:00 rano jeden z gości nie wytrzymał i się przy nim dosłownie zrzygał. Choć może to była wina szampana.

Na pocieszenie, teledysk do piosenki ogląda się z niekłamaną przyjemnością, Zwłaszcza w taki pochurny dzień jak dziś, gdy szaro i buro i pada, a nowy sezon "How I Met Your Mother" jeszcze się nie zaczyna, a stary dawno się skończył.
Skomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.