Nie jesteś zalogowany

 Szok Całkowicie Bezpieczny – Lady Gaga - Alejandro.

2010-06-18 22:46:41

 

 

Germanotta to bystra dziewczyna, córka rekina biznesu, jako 17sta uzyskała wcześniejszy wstęp na uczelnie wyższą, gdzie studiowała muzykę, którą zresztą interesowała się już od 4 roku życia. Jednak jedną z jej najcenniejszych cech ponoć jest myślenie analityczne. Być może to prawda bo zdaje się ze właśnie ta cecha odegrała kluczową róle w jej skandalizującym podejściu do show biznesu.


Gaga od początku miała wyraźny plan - wkręcić się do biznesu.  Po nie udanym, tylko trzymiesięcznym kontrakcie z Def Jam, podjęła pracę w Interscope Records ale tylko jako songwriter, jednak najważniejsze  było pozostać w środowisku, taki plan na sukces. Strategia bycia u źródła zaczęła się opłacać. Zaraz po rozpoczęciu tekściarskiej współpracy z Akonem, ten dostrzegł talent Gagi i postanowił jej pomóc, biorąc do swej wytwórni.  W tym miejscu, plan stawał się rzeczywistością a w tym czasie analiza cały czas trwała. Zapewne nie rozpoczęła się ona wraz z pojawieniem się Stefani na zapleczach wielkich wytwórni, trwała na długo wcześniej, pewnie od kiedy poważnie zainteresowała się muzyka. Ponoć „wychowała” się na  Bowiem, Mercurym Morrisseyu, Nirvanie, Scissor Sisters i Blondie. W 2008 Panna Garmanotta nagrywa płytę. Już przedstawiając koncepcję płyty pokazała że oprócz muzyki, cała otoczka będzie równie ważna. Muzycznie wiedziała jak zagrać, cała spuścizna popu na jednej płycie, jednak najtrudniejsza była cała reszta.

Gaga postanowiła iść śladami swych idoli, tworząc postać której główną domeną będzie wszystko to co może budzić u ludzi skrajne emocji, sex, homoseksualizm, przemoc i pogarda wobec religii. Jednak analityczna Lady Gaga postanowiła zrobić coś więcej, dać ludziom złudzenie, że oto są świadkami zjawiska wulgarnego, kontrowersyjnego i nieprzystępnego, jednak tak naprawdę obcując z nim, nieświadomie, moralnie pozostają bezpieczni.

 

Alejandro to muzycznie zwykły euro Dance, który w zasadzie nic do muzyki nie wnosi,  wszystkim co odgrywa tu jakąś medialną jest teledysk. Przedstawia odrealniony czarno biały świat, niczym u Marlin Manson`a. Mężczyźni ubrani w dziwaczne, skąpe stroje obmacujący się, trumna niesiona w pochodzie a za nią miesień sercowy  w rekach Gagi, ona sama, później pojawia się  w lateksowym stroju zakonnicy, niczym Madonna, potem tańczącą w sposób jasno budzący skojarzenia min.  na tle krzyża. Pojawiają się  także migawki scen palącego się miasta, chaosu. To wszystko ma nas dać nam wrażenie obcowania z czymś złym, jednak świat w teledysku jest przede wszystkim, przekontrastowany  i nieodwołujący się wprost do realnych form tychże zjawisk. Wszystko co prowokuje, jednocześnie swoją oczywistością daje jasny sygnał że to tylko gra . Więc powtarzam Lady Gaga, to bystra dziewczyna, dobrze znająca realia rynku, wymiar granic moralnych w których poruszają się muzycy a także tych w których poruszają się  przeciętni ludzie. Zdaje sobie sprawę jak istotną rolę w karierze jej idoli odgrywał skandal, wie że synonimem „popularny” jest „kontrowersyjny” jednak przede wszystkim zdaje sobie sprawę że przekroczenie pewnych granic, skazuje na banicję, nie tylko Mtv. Dlatego Lady Gaga daje nam Szok Całkowicie Bezpieczny.

 

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 7

Zly_Dotyk 152 242   19/06/10, 08:25  
"There was something in the air tonight,
The stars were bright, Fernando..."
krowki 10 63   21/06/10, 21:46  
dla Gagi za to Alejandro jest troche niebezpieczny. Naszpikowany odwołaniami do Madonny klip i sama piosenka, którą można postawić obok La Isla Bonita to średnia zagrywka jak na laskę, która ma spalić wszystkie mosty. Lepiej być pierwszą Lady Gagą, niż drugą Madonną. Poza tym przeraził mnie fakt, ze Gaga wytypowała tą piosenkę jako swoją ulubioną. Coprawda catchy, ale w cheesy way.
krowki 10 63   21/06/10, 21:59  
http://screenagers.pl/index.php?service=articles&action=show&id=91
iammacio 76 381   21/06/10, 22:37  
@przeraził mnie fakt, ze Gaga wytypowała tą piosenkę jako swoją ulubioną

serio? 0_o poproszę źródło.
martaslomka 10 43   22/06/10, 00:12  
taaa, wielokrotnie o tym wspominała.
iammacio 76 381   22/06/10, 01:01  
jestem w szoku
krowki 10 63   22/06/10, 13:13  
Marcie chyba w sprawie Gagi wierzyć można :)