Nie jesteś zalogowany

 O bitym w ciemię golemie (13 lutego 2009)

2010-05-12 20:24:46

zmet.jpg

 

No. Zwykle jak coś postuje to jakieś starocie, bo jak wiadomo, muzyka skończyła się na "Poniżej krytyki" Papa Dance i te nowe rzeczy to już ssają pałę... Tylko, że właśnie ostatnio nadrabiałem braki z nowych rzeczy, a starej/dziwnej/pokurwionej muzyki słuchałem mało. No, ale jak mam do dyspozycji nowego Andrew Birda, Morrisseya, fantastyczną epkę Bon Iver, Springsteena, to jak mam nie słuchac? Hę? Więc grzecznie proszę wara ode mnie, bo nie dośc, że muzycznie jestem przytłoczony to i zawodowo. Bo niektórzy pracują, wy lenie i abnegaty!
Ale przechodząc do tematu. Z tym albumem i ogólnym pomysłem, żeby go zapostować nosiłem się od jakiegoś tygodnia, bo jest w mojej prywatnej opinii - bardzo wyraźnie subiektywnej w tym przypadku - geniany. Jak wiadomo, poza etniką jestem fanem grania falowego, do tego stopnia, że jak sie rodziłem miałem post-punkową fryzurę na Roberta Smitha i konturówkę na oczach. Stąd i taka ocena płyty, która obiektywnie pewnie wypada średnio.
No, ale powtórnie - do meritum. Był sobie taki pan, co zwał sie Roman Sidorov. Plumkał w takich projektach, jak Staruha Mha, Hypnoz, czy Sedativ, a w 2003 bodaj pierdolnął se w łeb. Szkoda i nie szkoda, bo jak pierdolnął to przynajmniej taki nimb jest że się słucha muzyka, który jednak w mrocznych i depresyjnych klimatach był raczej tru. W każdym razie ów Roman miał też projekt o wdzięcznej nazwie Der Golem. I z owym w 1999 wydał poniższą płytkę. Tak nihilistycznego i dołującego grania nie słyszałem chyba od czasów Engine... Marii Zakharovej (kto pamięta genialne Don't You Know That the Snow Was the Worst?). Mam nadzieję, że spodoba się i wam. Myślę jednak, że co słabsi psychicznie powinni wyjebac przez okno żyletki i noże, bo strzeżonego diabeł strzeże.
A kolejne posty wkrótce, bo wygląda na to, że będę miał teraz ciut lżejszy tydzień. Ale jak wiadomo, nie wiadomo. Indżoj. A, tu macie tracklistę pisaną normalnymi znakami, a nie ta ruską rozkminką dzikich ludzi:


1. No
2. Original Melody
3. Ancient Stars
4. Bravo
5. Sun Of The Dead
6. Kissing Your Roots
7. Pan
8. Birds
9. Exodus 1
10. Exodus 2

 

Der Golem - 1999 - Zmet

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.