Nie jesteś zalogowany

 Kapitan Jezus Hak, czyli ewangelia po piracku

2010-06-01 17:20:23

hook anchors awiegh front.jpg

 

Słabo nie jest. Choć oczywiście NIEJESTDOBRZE. Był już na tapecie ojciec Pat Berkery (KLIK!), który skutecznie ewangelizował po kwasie, ale czegoś takiego... Ojej, ojej. W ramach antycypacji jutrzejszego święta. Oczywiście kolejny post w temacie już jutro.
Niejaki Von Saum nie miał farta. Mając lat 17 nakurwiał sobie na motocyklu i zdarzył mu się wypadek. Nie byle jaki, bo stracił w nim rękę. Ale wiadomo - jak się ma oparcie w Chrystusie to i bez ręki idzie grać na flipperach. Niezrażony ograniczeniem pluralizmu kończyn, Von Saum spreparował sobie  hak i począł ewangelizować na piracką nutę. Serio. I tak oto nasz bohater, używając po temu jednookiej kukiełki zwanej Sharkey (która to z kolei naszego bohatera nazywa Tłuściochem) i dyskontując muzycznie swoją rodzinę, zabiera nas w ewangelizacyjny rejs. Że to kompletnie sensu nie ma, zdaje się nie dostrzegać, ale tym lepiej dla nas. Jak widać jego artystyczne dokonania docenia sam pułkownik Harland Sanders który jak przystało na southern belle z Kentucky od wielu lat na śmierć truje czarnuchów tłustą panierką. Bo w USA w KFC biali nie jadają. Białasów truje clown, nie pułkownik.


hook ships ahoy back.jpg

 

Muzycznie jest to oczywiście esencja wszelkiego zła. Nóż się w kieszeni otwiera i kiszka stolcowa (nie w kieszeni) kiedy słyszy się, jak Von Saum każe obrać kurs na niebo, albo napomina, że słowo boże jest ostrzejsze, niż jakikolwiek miecz. No, ale od takich właśnie płyt jest NIEJESTDOBRZE. I od wspierania pułkownika Sandersa w jego kulinarno-ku-klux-klanowej-krucjacie (czaicie jaka aliteracja?). Białe koszulki z KKKKK na przodzie i płonącym krzyżem wpisanym w hak na plecach niedługo w sprzedaży. Pierwsze sto osób, które je zamówi, dostanie dodatkowo białą spiczastą czapkę z podrobionym podpisem gen. Nathaniela Bedforda Forresta. Tak, właśnie tego, po którym imię odziedziczył Forrest Gump. Either way, płyta jest tak zła, że aż zła. Ktoś narzekał, że Merzbow albo Caroliner to niesłuchalny stuff. Tu mamy prościutkie wesołe chrześcijańskie szanty, a poziom niesłuchalności wykracza mocno poza ekipę z San Francisco, czy Akitę. Serio. Indżoj. Jak to mówią: "Pater noster, hakiem w mostek!"

 

Captain Hook & His Crew - 1976 - Anchors Aweigh!

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 2

Mad_Dog_Helmer 20 90   02/06/10, 18:46  
Cały świat bosmana znał! http://www.youtube.com/watch?v=ddC9sfDlIXo
gjon91 0 59   03/06/10, 00:10  
cholera, gdy już wierzę, że nic głębiej być nie może i to ostatnie dno, Ty coś wyciągasz spod pazuchy. pierwsze dźwięki i od razu skojarzenie z kwadratogaciastą gąbką (http://www.youtube.com/watch?v=PxymwN7nYQQ) - się ma dzieciaki, się niestety wie. drugie dźwięki tylko na fast forward, bo trza oszczędzać resztki szarzyzny pod kością (jakie tam fałsze wyłażą - track 3 przykładem).

ps. aliteracja - respekcik. a sharkey i logo kolonela przeciągają pod kilem.