Nie jesteś zalogowany

 Baba winna siedzieć w kuchni

2010-06-07 18:26:21

ggp.JPG

...ewentualnie myć podłogi. Niech się nie pcha do pracy, bo się nie nadaje. Niech nie sięga po książki, bo i tak nie zrozumie. Niech słucha prostej muzyki, bo ambitniejsza nie dla niej. To stare prawdy. I tak właśnie było jeszcze w chwalebnych latach 50, na amerykańskiej suburbii. Ideałem była niska cycata baba z płaską głową, wystającą żuchwą i szerokimi biodrami. Odpowiednio: do trzymania piwa, otwierania piwa i rodzenia dzieci. Jednak nic, co dobre, nie trwa wiecznie. Przyszedł paskudny 68 i się świnki wyemancypowały... Choć i wcześniej oznaki zmiany na gorsze dawały się zauważyć.

W Polsce sytuacja zawsze była ciut lepsza. Szczególnie na wsi. Dzięki przemożnemu wpływowi wspieranego przez katolicyzm patriarchatu, babie można dać po łbie, jak jej odwali sodówa. Mamy też odpowiednich bojowników o poprawny rzeczy stan, jak Korwin - Mikke... No, ale do rzeczy. Kiedy wszystko jeszcze było w granicach do przyjęcia, a babie luzowano łańcuch tylko profilaktycznie, tak jak innych pupili się ze smyczy spuszcza, żeby się wybiegali... owe (baby, nie pupile) w odległym Quebecu postanowiły wzorem amerykańskich koleżanek grać coś, co zwało się wówczas go-go popem, a polegało na niekreatywnym - bo jak może baba być kreatywna? - wyśpiewywaniu bzdurnych pioseneczek. A jeśli robiły to babsztyle z Quebecu, to robiły to po francusku, więc jeszcze bardziej bzdurnie. Album poniżej, to zapis absolutnie bezsensownego samiczego wycia z lat 60 i ostateczny dowód, że kobieta winna wychodzić z kuchni tylko wtedy, gdy schnie podłoga. Najdobitniej słychać to w coverach. Płytę szczególnie polecam babsztylom, którym się wydaje, że szariat jest błędną doktryną. Co do francuskiego - bo też winienem skomentować - pooglądajcie klip, jeśli tego tytana francuskiego rapu jeszcze kto nie zna. Indżoj.




Various - Girl Group Power (quebec 60s go-go music)

Nie dodano tagów



Skomentuj

Komentarze: 2

Szopszop 0 11   08/06/10, 00:15  
może być też YT:

http://www.youtube.com/watch?v=PgE3UgkTbHU
gjon91 0 59   08/06/10, 09:44  
Lecha Rocha jako support? ciekawy żeli papą (czyt. kontrast). choć przy jego starocerkiewnofrancuskim Darth an Jan się w grobie przewraca.
dziękuję za offtop.