Nie jesteś zalogowany

 True Italo (10 czerwca 2008)

2010-04-22 23:41:59

Bad Boys Blue 3.JPG

LONDON BOYS - DANCE - ge.JPG

Smutna prawda jest taka, że muzyki już nie ma. Znaczy skończyła się. Na Wagnerze, Camel, Nirvanie, Radiohead... (niepotrzebne skreślić). Nieinaczej z dancefloor szejkerami. Wszelkie Herculesy i Love Affairy, LCD Soundsystemy, Roisiny, Presetsy... Wszystko to ssie jak zło z mlekiem matki. Postanowiłem więc - jako jedyny autorytet around, który jest zainteresowany kondycją gustów polskiej młodzieży - pokazać Wam, jak brzmi prawdziwa muzyka taneczna.

 

8af95fb41f65b80586409c5609dfd1fd.jpg

 

transx.jpeg


Z italo disco było tak, że jego panowanie trwało równie krótko i skończyło się równie nagle i tragicznie, co kariera Jeffa Buckleya. A szkoda, bo artyści tego nurtu często stanowili doskonałą merytorycznie odpowiedź na miałki sukces gwiazd mainstreamowego popu. I tak na przykład Mike Mareen był Kapitanem Beefheartem/Tomem Waitsem sceny italo, Kano - jej Lionelem Ritchie, nasza rodaczka, Danuta Lato - Kate Bush, a Trans-X kanadyjskim New Order. Piękne melodie, pionierskie użycie tanich syntezatorów, blichtr, brokat, eyeliner, lycra, niegolone pachy, nieregularne brwi (no oni byli autentyczni, niemodyfikowani jak dzisiejsze gwiazdki), pasja, miłość do muzyki i elegancja. Łza sama kręci się w kąciku oka. No.

DANUTA.jpg

Trudno zresztą w kilku słowach oddać sprawiedliwość scenie tak ważnej, tak rozległej i o tak subtelnej wrażliwości. Italo disco z resztą doskonale broni się samo. Przekonajcie się na własne uszy. Poniżej kompilacja samodzielnie złożona (na podstawie szerokiego doświadczenia w graniu imprez italo) przez moją skromną osobę. Indżoj.

 

LINKI:
Various - The Best of Italo Disco compiled by Zły_Dotyk part.1
Various - The Best of Italo Disco compiled by Zły_Dotyk part.2
Skomentuj

Komentarze: 2

iammacio 76 381   23/04/10, 01:16  
biorę się za to!
gjon91 0 59   02/06/10, 22:26  
moje postrzeganie tej muzyki jest bliskie kawałkom z Twojej kompilacji, zresztą tak chyba prawie każdy w PL rozumie pojęcie italo/euro-disco. tymczasem taki np. Helmut Josef G. aka DJ Hell wydał miszung ulubionych kawałków z tego gatunku i przyszpanował zupełnie andergrandowymi dla nas tytułami (http://www.discogs.com/Various-Hellboy/release/630885). tyle że facet w sumie patrzy na te klimaty z innej, tak naprawdę właściwszej perspektywy, co udowadnia historia italo (opowiedziana np. tu: http://www.euro-flash.net/italo.php).

ps. i z vouyera jak można wyrzygać wspomnienia - jedna z wersji projektu Valerie Dore w wydaniu A.D. prawie-dzisiaj: http://www.youtube.com/watch?v=qkIo9pbUePM