Nie jesteś zalogowany

 British Sea Power na JUWENALIACH w Warszawie!

2010-04-19 18:00:18

News dnia! Strona wydarzenia na portalu Aktivist tutaj.

A jeszcze rok temu - przy okazji ubiegania się o staż w jednym z dzienników - pisałem o Juwenaliach, że "przestały być imprezą reprezentatywną dla kultury studenckiej, kultury w niej coraz mniej, a z roku na rok ubywa i samych studentów".

Sugerowałem też, że "juwenaliowa publiczność to dziś w przeważającej części niestudenci – młodzież gimnazjalna do studiów dopiero się przymierzająca, wchodzący w dorosłość absolwenci na fali melancholii wracający do swoich korzeni i, przepraszam bardzo, cała reszta, której ujęcie w jakiekolwiek ramy jest nie tyle trudne co bezsensowne. Target, czyli studenci, to jedynie „pierwszaki” prowadzeni zwykłą ciekawością, chęcią wpisania juwenaliów w swój indeks doświadczeń. Dalszych wpisów nie zbiera już jednak nikt." [Figurę "indeks doświadczeń" podkradłem Dorocie Masłowskiej.]

Utyskiwałem też, na schematyczność całego przedsięwzięcia: "juwenalia jako impreza masowa tkwią w miejscu, rok w rok powielając ten sam patent, budując muzyczny line-up wokół kilku utartych już nazw. Tak jakby organizatorzy chcieli wydestylować z juwenaliowego chaosu jakąś uniwersalną w złym znaczeniu tego słowa wartość".

Za największy problem święta studentów uznałem natomiast dyktat browarów, którę w juwenaliach dostrzegają zaledwie "kolejny plenerowy event w letnim kalendarzu darmowych imprez". Prognozowałem, że "tak długo jak sukces juwenaliów mierzony będzie galonami sprzedanego piwa, tak długo impreza w alkoholowym zwidzie będzie się pogrążać".

Pewnie za wcześnie, by cieszyć się z przebudzenia (otrzeźwienia?) organizatorów, ale fajnie, że koncertowa oferta Juwenaliów symaptycznie nam się dywersyfikuje.

PS. Futureheads z kolei na URSYNALIACH. Nieźle.
Skomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.