Nie jesteś zalogowany

Anna Gacek znudzona nową płytą The Strokes (recenzja)

2011-03-18 13:17:28

Przypomnijmy tym, którzy nie pamiętają. KOCHAŁAM zespół The Strokes. Padałam, ku oburzeniu czytelników, na kolana, recenzując na pięć maksymalnych gwiazdek ich drugi album „Room On Fire” - pisze Anna Gacek w recenzji nowego albumu nowojorczyków dla serwisu muzyka.polskieradio.pl -  Nazywałam ich Królami Rocka na długo zanim, o ironio, pojawili się Kings Of Leon. Dwa zrobione wywiady, jedenaście koncertów. Setki odtworzeń ich płyt. I każde słowo z „Is This It”, ich wielkiej debiutanckiej płyty, wciąż znane na pamięć. Wielka, noworockoworewolucyjna miłość. I to oni ją skończyli, wybierając się na długie wakacje. Zejście ze sceny w znakomitym momencie, po trzech równych płytach, było dla Strokes świetną opcją, by skończyć ten pięcioletni romans z publicznością w wielkim stylu.

[cały tekst recenzji dostępny jest na stronie muzyka.polskieradio.pl, tu]

Komentarzy: 0 Dodane w rock

Piotr Stelmach o nowej płycie swoich ukochanych IAMX: słabo, przewidywalnie, bez pomysłu

2011-03-17 15:27:03

Projekt IAMX dochrapał się statusu niemal kultowego, zahaczającego nawet o niezdrowy fanatyzm. Corner i Jego ekipa mogli zawsze liczyć na polskich odbiorców, zdając sobie doskonale sprawę z faktu, że mają tu niezmienny i wolno acz systematycznie powiększający się fanowski elektorat. Bo podobno stara miłość rdzy się nie ima. A muzyka, zwłaszcza ta nowa? I tu mamy problem, Houston… - pisze dziennikarz Trójki, Piotr Stelmach w recenzji dla serwisu muzyka.polskieradio.pl. Cały tekst do przeczytania znajdziecie tu.

 

Komentarzy: 2 Dodane w rock

Historia Pewnej Płyty - kamienie milowe polskiej fonografii na antenie Trójki

2011-03-08 17:38:14

W ostatnim odcinku przeglądu wybranych płyt ostatnich 20 lat autorzy trójkowej audycji "Historia Pewnej Płyty" przesłuchali odpowiedzialnych za powstanie pierwszego albumu grupy BiFF. Aby odsłuchać całej historii powstania płyty, wejdź na stronę muzyka.polskieradio.pl.

W serwisie pod tagiem "Historia Pewnej Płyty" dostępne są archiwalne odcinki audycji Anny Gacek i Tomasza Żądy, m.in.:

Zapraszamy do słuchania!

 

Komentarzy: 0 Nie dodano tagów

Zobacz wideo z koncertu Moniki Brodki w Trójce!

2011-03-07 14:33:54

Góralka spod Żywca wreszcie zadebiutowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Aby obejrzeć wideo z występu, wejdź na stronę muzyka.polskieradio.pl

Nowa płyta Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wróciła z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Po czterech latach od ukazania się "Moich piosenek" Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter.

Komentarzy: 0 Nie dodano tagów

Recenzja płyty R.E.M. "Collapse Into Now" autorstwa Piotra Stelmacha

2011-03-07 13:50:42

R.E.M.

Nie ma się co bawić w lanie wody tudzież nawijanie makaronu na uszy - zespół R.E.M. nagrał bardzo dobrą płytę - pisze dziennikarz Trójki w tekście dla serwisumuzyka.polskieradio.pl - "Collapse Into Now" to precyzyjnie, profesjonalnie i z duuużą klasą skonstruowane niewiele ponad 40 minut muzyki. Dyskografia tria, a wcześniej kwartetu, od samego początku zresztą sklejała się w logiczną, starannie opracowaną całość. [całość recenzji znajdziecie namuzyka.polskieradio.pl]

Komentarzy: 0 Nie dodano tagów

« wróć 1 czytaj dalej »