Nie jesteś zalogowany

 No, fajnie, intelligent dance music, a inteligentny pop? Kasper Bjørke, "Standing on Top of Utopia"

2010-06-14 17:10:31

Ostatnio, dzięki uprzejmości M., poznałam takiego jednego Duńczyka. W zasadzie moje kontakty z duńską muzyką są dość ograniczone, gdybyście kazali wymieniać, na pewno powiedziałabym o The Asteroids Galaxy Tour, a potem poprosiłabym, żebyśmy przenieśli się bardziej w stronę Szwecji, Sincerely Yours dobra wytwórnia, ze Skandynawów Islandczycy znakomici przecież są, Finowie mają coś więcej niż tylko The Rasmus, no przecież...

Stało się jednak, że Kasper przyszedł do mnie do domu, a jak stał, nieśmiały, spokojny, na wycieraczce mojego Google'a, tak został. Ostatnio Nylon, pismo tak na oko dla indie dziewczyn, popełniło o nim artykuł, myślę więc, że wkrótce o nim usłyszymy. Póki co jestem chyba pierwszą piszącą na jego temat na Musicspocie (tu daję Wam wybór: możecie wyobrazić sobie mnie z łagodnym uśmiechem, niosącą kaganek oświaty, albo z sardonicznym chichotem, bo chwilowo podskoczył poziom hipsterstwa).

Wszystko to pięknie, mówicie, cieszy nas ten przydługi wstęp, ale czy ów wygrzebany z odmętów internetu kolejny elektroniczny, biedny, nerdowaty chłopczyna o łagodnym uśmiechu, widzieliśmy tego na pęczki, słoneczko, jest czegoś wart? Jest. Jego muzyka ma mnóstwo wdzięku. Gra na synth popowych patentach, ale nie w tak uwielbiany przez wszystkich alternatywców ostatnimi czasy sposób tu trochę lat '80, tu trochę mieszanek od czapy, jakiś folk najlepiej, a jak zaprosimy kogoś z Animal Collective albo chociaż Thoma Yorke'a, to będzie jak zasmażka na naszym torcie. Idzie bardziej w dance'ową stronę, ale popowe wokale są nienachalne, troszkę smutne, acz przyjemne. Jeśli kojarzycie Toma Veka lub Miike Snow, to coś w ten deseń.

Pop, trochę zbyt charakterystyczny jak na pop, ale za mało udziwniony jak na indie. Jeśli istnieje idm, to to będzie ip, tak?
Skomentuj

Komentarze: 4

held_ 0 20   15/06/10, 17:31  
a Mew?! płyta nr 2 roku 2009 w podsumowaniu FURS! (http://furs-zine.blogspot.com/2010/01/podsumowanie-2009-albumy-czesc-3.html)

będą na offie i to będzie jeden z jaśniejszych punktów tego festiwalu (zaraz obok równie skandynawskich Radio Dept.!)
iammacio 76 381   15/06/10, 18:42  
ale The Asteroids Galaxy Tour zacne - na Free Form ich!
warnawieslawski 0 40   15/06/10, 19:49  
Asteroidów oczekiwałem na OFF-ie 2009 dość mocno, perfekcyjna wiosenno-letnia muzyka.
youthless 24 123   15/06/10, 19:56  
Zdecydowanie, mają tyle uroku, że na jakowyś fest ich.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!