Nie jesteś zalogowany

Startuje cykl poradników pt: „Jak zostać menedżerem muzycznym” na portalu Biznes-Music.pl

2013-09-12 15:32:55

Za każdą znaczącą osobą, która widnieje na łamach gazet, czasopism, magazynów stoi człowiek, który dba o jej wizerunek, promocję, całokształt, aby jak najlepiej wykorzystać cały kunszt artysty w mediach. Tą osobą jest menedżer.

 

Obecnie bardzo wiele młodych ludzi marzy o tym, aby w przyszłości zostać menedżerem muzycznym. W latach młodzieńczych chętnie uczęszczają oni na przeróżne imprezy muzyczne, począwszy od małych, kameralnych występów klubowych, a kończąc na wielkich festiwalach muzycznych. Niestety bardzo ciężko jest dziś znaleźć cokolwiek o tym, jak można zostać menedżerem muzycznym.

W tym celu powstały comiesięczne materiały, w których prezentowane będą najważniejsze aspekty pracy menedżera muzycznego. Znajdują się one na portalu muzyczno – rozrywkowym: Biznes-Music.pl w zakładce VADAMECUM MUZYKA. W pierwszy poniedziałek ukazał się już pierwszy wpis, który dotyczył tematyki stażu i praktyk. Rozważano w nim, czy wcześniejsze doświadczenie w branży muzycznej ma wpływ na dalszą karierę kandydatów. Ze względu na duże zainteresowanie prezentowaną treścią, w tym tygodniu ukazał  się kolejny wpis dotyczący tzw. własnej praktyki. Zapraszamy do uważnego śledzenia wpisów na stronie www.biznes-music.pl 

 

W kolejnych częściach poruszane będą między innymi tematy z zakresu:

- specyfiki pracy menedżera muzycznego

- promocji artystów wykonawców,

- sposobów przygotowania materiałów na płytę lub materiał DEMO,

- konstruowania bazy danych

- organizacji imprez masowych (koncertów, festiwali, itp.)

- zarządzania projektem muzycznym

- procesu załatwiania koncertów (klubowych, plenerowych)

- kreacji wizerunku scenicznego

i wiele innych

 

Więcej: www.biznes-music.pl

Staże & Praktyki: http://www.biznes-music.pl/cms/vademecum-muzyka/1213-jak-zosta-menederem-muzycznym-poradnik-cz-i

Praktyka własna: http://www.biznes-music.pl/cms/vademecum-muzyka/1259-proces-naganiania-pomieszcze-zamknitych-cz-i

 

Portal Biznes-Music.pl skierowany jest przede wszystkich do przyszłych jak i obecnych muzyków, managerów, studentów dziennikarstwa, szkół muzycznych, jak i osób interesujących się zagadnieniami z branży muzycznej. Na naszej stronie znajdują się między innymi:

  • informacje o firmach fonograficznych w Polsce z uwzględnieniem największych koncernów światowych;
  • konkursy z nagrodami (płyty, wejściówki, itp.)
  • ogólną wiedzę z zakresu organizacji koncertów, eventów;
  • słowniczek pojęć;
  • szkoły, w których uczniowie i studenci mogą nabywać naukę na tym polu;
  • bieżące informacje o koncertach, festiwalach, które odbywają się w kraju

 

 


Requiem - 28h

2010-06-15 16:12:51

Requiem - 28h

19 maja ukazała się kolejna płyta promocyjna grupy Requiem z Wrocławia. Piosenką, która promuje album jest kompozycja Ćma, która powoli zdobywa różne listy przeboi i jest prezentowana na antenach radii internetowych. Sam klimat całości utrzymany jest w stylu alternatywnego rocka oraz mocnego popu. Na krążku znalazło się 5 utworów: Wielka Emigracja, Nikt, 28 h (jedna z najdłuższych piosenek zespołu), wspomniana wyżej Ćma oraz Wolnosci mur, który w znacznym stopniu różni się od pozostałych kawałków. Jeśli jesteście ciekawi jak na prawdę wygląda nowa twórczość zespołu - zapraszam na oficjalną stronę Requiem: www.requiem.wroclaw.pl , na której możecie posłuchać, a także ściągnąć utwory. Miłego słuchania :-)

Sesja na wrocławskim Rynku

Notka biograficzna:

Requiem to 5-osobowy wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i mocnego popu. Brzmienie zespołu jest wypadkową gustów muzyków Requiem. Początki bandu sięgają roku 2003, kiedy to grupa kolegów z liceum w Kłodzku postanowiła założyć kapelę. W roku 2005 dwuletnia współpraca zaowocowała nagraniem pierwszego dema zatytułowanego "Deszcz". W roku 2006 zespół przeniósł się do Wrocławia. Rok 2007 wyznacza nową drogę zespołu - nowy skład, nowe cele, nowe
pomysły… i nowe demo – zatytułowane „Przed Snem”. Pod koniec 2008r. wychodzi nowa płyta Requiem „Siedem”.

Pozdrawiam, Agata


« wróć 1 czytaj dalej »
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!
Najczęściej komentowane
brak
Ostatnie komentarze
brak