Nie jesteś zalogowany

 Chęć na Niechęć

2012-01-01 20:40:13

Od momentu, gdy zobaczyłem w line-upie LUBLINJAZZ.PL/JESIEŃ nazwę Niechęć, wiedziałem, że będę uczestniczył tym wydarzeniu.  

Odpuściłem sobie sobotni koncert MA-DO, ale już w niedzielę nie mogło mnie zabraknąć. Drugi dzień festiwalu należał do warszawskiego multiinstrumentalisty i kompozytora – Macieja Tryfonidisa Bielawskiego.  Maciek przyjechał do Lublina już o godzinie 14:00, żeby wraz ze swoim zespołem  poprowadzić warsztaty z młodzieżą uczęszczającą do Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Była to zapowiedź tego, co miało znaleźć swój finał jeszcze tego samego dnia wieczorem. Efekt kilkugodzinnych zajęć  mieliśmy poznać na zakończenie występu kwartetu.  Nie była to pierwsza wizyta Trifonidisa w Lublinie w ramach Jazz Festiwalu. We wrześniu ubiegłego roku zagrał on na Jazzowej Jesieni z Free Orchestra.
Podczas obecnej edycji mogliśmy posłuchać najnowszego projektu Trifonidisa - „Illuminations „Quartet. Sala wypełniona publicznością, składającą się przede wszystkim z rodziny i znajomych wychowanków, biorących udział w warsztatach, początkowo nie współdzieliła emocji, które starali się przekazać ze sceny muzycy. Oprócz braw na koniec, jedynie raz podczas koncertu mogliśmy usłyszeć nieśmiały aplauz. Mogło to być spowodowane brakiem wyraźnych przerw między utworami. Ostatecznie okazało się, że był to celowy zabieg artystów chcących przedstawić swoją twórczość jako zwartą całość, wymagającą od słuchaczy uwagi i skupienia.

Więcej czytaj na blogu BRZYDKIE SŁOWO NA K.

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!
Najczęściej komentowane
brak
Ostatnie komentarze
brak