Nie jesteś zalogowany

 Awangarda jak kokarda

2012-03-20 21:30:54

10 marca miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu Miąższ. O samym albumie może nieco później. Na początek kilka zdań o zespole. Miąższ powstał w listopadzie 2008 roku w Lublinie, kiedy Joanna Ewa Zawłocka (śpiew), Sebastian Pikula (gitary, akordeon, wokal) i Karol Gadzało (kontrabas, wokal, piła, bas) spotkali się na wspólnym obiedzie i po prostu napisali kilka piosenek.

Krzysztof Karol Gadzało i Sebastian Pikula to dobrze znani w lubelskim środowisku artystycznym muzycy. Karol udziela się w wielu projektach, między innymi w zespołach: Słoma i Przedwietrze, Pieczywo, Blisko Pola, PKP Projekt, Kar-Ma-Pa Band, Koolor Squad. Sebastian zaś ma na swoim koncie współpracę z Jackiem Kleyeffem. Skład dopełnia studentka filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Joanna Ewa Zawłocka. Śpiewać zaczynała w zespołach działających przy Domu Kultury w rodzinnej Łomży. Wzięła udział w około czterdziestu festiwalach wokalnych. Tylko z trzech wróciła bez głównej nagrody. Obecnie swoim głosem wspiera oprócz Miąższu, inne lubelskie formacje: Kształty Słów i Gospel Rain.

Przez pewien czas Miąższ był lokalną atrakcją, tylko dla wtajemniczonych. Objawił się publiczności w maleńkiej lubelskiej knajpce – Lulu Cafe. Szerzej Lublin usłyszał o nich w 2009 roku podczas Nocy Kultury. Wtedy puścili wodzę swojej wyobraźni, objeżdżając gazikiem centrum miasta, czarując publiczność misz-maszem swoich umiejętności, talentów i muzycznych inspiracji. Z samochodu dobiegała radosna mieszanka avantpopu, reggae, muzyki latynoskiej i jazzowej, ułożona w zgrabne piosenki. Zaprezentowali się na tyle ciekawie, że ich performance został oceniony jako jedno z najlepszych wydarzeń całej imprezy. Od tamtej pory zagrali około 200 koncertów na terenie całej Polski. Największym sukcesem Miąższu jest zdobycie głównej nagrody Trójząb Neptuna na Festiwalu FAMA 2010 w Świnoujściu za program “Miąższ jedzie wiochą”.

Więcej na blogu BRZYDKIE SŁOWO NA K !

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!
Najczęściej komentowane
brak
Ostatnie komentarze
brak