Nie jesteś zalogowany

 Rozgrzewka bez dresu

2012-01-19 21:15:55

Już 21.01.2011 roku rusza druga odsłona Warm-up, którego założeniem jest prezentacja głównie młodych, ambitnych polskich zespołów, szczególnie tych z Lublina i okolic. Najlepsza grupa z zaprezentowanych podczas całego cyklu zagra na festiwalu Electric Nights 2012.

Na początek kilka słów o tym, co się działo podczas poprzedniej edycji. Byłem na trzech koncertach. Trzeba pochwalić organizatorów dobrze zorientowanych w polskiej scenie muzyki alternatywnej, za dobór wykonawców na poszczególne eventy.

01 marca 2011 r. grali Pornohagen i wytypowany później przez publiczność do występu na festiwalu – Fonovel. Zespół przyjechał do Lublina tuż po premierze swojej debiutanckiej płyty  „Good Vibe”, którą uważam za jedną z najlepszych wśród wydanych w minionym roku.

Pod względem muzycznym podczas każdego z wieczorów było OK. Można przyczepić się do innych rzeczy. Po pierwszym Warm-upie pisałem: „Jeżeli organizacja się nie zmieni, to i w tym roku na Electric Nights Chatka będzie znowu świecić pustkami. Poza internetem prawie żadnej reklamy. Po co pisać na plakacie, że start o 20.00. O tej godzinie zespół nie miał nawet rozstawionej  perkusji. Przy wejściu chamski ochroniarz. Przyjechałem specjalnie na koncert spoza Lublina. To był ostatni raz. Już szybciej pojadę do Katowic na OFF-Club. Nie umiecie wypromować tej inicjatywy nawet na Lubelszczyźnie”. Na szczęście złość szybko mi przeszła. Poza tym lokal Disco Fever to chyba nie było najlepsze miejsce dla tego typu przedsięwzięcia. Nazwa kojarzy się raczej z dyskoteką niż z muzyką alternatywną. Dlatego z ulgą przyjąłem wiadomość, iż tegoroczna klubowa odsłona festiwalu będzie gościć w Opium Scenie. Uśmiech na twarzy pojawił się gdy dowiedziałem się kto zagra w styczniu.

Więcej czytaj na blogu BRZYDKIE SŁOWO NA K.

 

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!
Najczęściej komentowane
brak
Ostatnie komentarze
brak