Nie jesteś zalogowany

 Macio Moretti

2011-01-19 00:48:04


Grał metal i grindcore w licealnych kapelach, kowery Kombi z Królami Życia, wykręconego punk rocka ze Starymi Singers, post rocka z Ludźmi, yass z reaktywowanym Łoskotem, nie-wiadomo-co z Baabą, eastern country, a potem różne catchy tunes z Mitch&Mitch. Dekonstruował wszelakie greatest hits z Kwadratowymi, prowadził elektro-akustyczne poszukiwania z Paulem Wirkusem, penetrował obszary groteskowej elektroniki z Wojtkiem Kucharczykiem i Mołr Drammaz, redefiniował muzykę klezmerską z zespołem Shofar. W różnych rolach brał udział w setce efemerycznych projektów bez nazw, ale z nazwiskami takimi jak Tymański, Zakrocki, Mazolewski, Fajt, Zorn. Ponoć był jedn
ym z zamaskowanych muzyków Małego Szu, formacji uprawiającej wesołą dekonstrukcję a’la The Residents. Jeżeli byliście na imprezie, którą prowadził Dj Chuj, to wiedzcie, że grał dla was Moretti. Wszechstronności i wyobraźni muzycznej Macieja Jerzego Morusia równa się tylko jego poczucie humoru.

W taki sposób starałem się pokrótce przestawić osobe i twórczość Macia Morettiego w 2009 roku czytelnikom [czekam na szyderę] magazynu Pulp. Równie dobrze można by podjąć próbę streszczenia życiorysu Leonardo da Vinci na twitterze. Dziś na szczęście nie ma to już żadnego znaczenia - teraz o Morettim pisać będą wszyscy i wszędzie. Na pewno znajdzie się jakiś dziennikarz zdolny ogarnąć kosmos jaki wytwarza wokół siebie Macio.

Poniżej posłuchać możecie audycji zawierającej niewielki fragment dorobku posiadacza świeżutkiego Paszportu Polityki:

 

Słuchanie zabija - Macio Moretti by morettizabija
1. Starzy Singers - Seks & draks & telefaks
2. Mitch&Mitch - Ohyeah
3. Baaba - Biegnij, Kuba, biegnij
4. Baaba - Madamme Solario (Macio treatment)
5. Paristetris - BBQ
6. Mołr Drammaz - H-H-H
7. Moretti & Wirkus - Paluszki
8. Mały Szu - Ucieczka ze sklepiku
9. Mały Szu - Niedzielna przejażdżka kradzionym Wartburgiem
10. Paraphrenia - Waleriana
11. Starzy Sida - Za daleko
12. Starzy Singers - Barata
13. Mitch&Mitch - 20 Eyes (The Misfits cover)
14. Mitch&Mitch - Donnowdaname
15. Shofar - 66
16. Mitch&Mitch - Na-Na-Na-Na
stąd

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.