FAQ

FAQ: Technikalia

 

---

 

Agregat na stronie głównej służy prezentacji najciekawszych/najpopularniejszych/najchętniej komentowanych wpisów w serwisie. Wyboru dokonują moderatorzy serwisu (mają również możliwość edycji tytułu wpisu oraz dodania obrazka do wpisu na pozycji pierwszej), ale chętnie wysłuchamy Waszych propozycji. Dodając wpis - z nadzieją na "wybicie" poprzez stronę główną - pamiętajcie, że system automatycznie wczyta krótki początek waszego wpisu, dlatego wszelkie uwagi techniczne najlepiej zachować na koniec wpisu.

 

---

 

Agregaty boczne na stronie głównej wyświetlane są w losowej kolejności.

 

---

 

Podstrona bloga składa się z trzech cześci - dwóch węższych belek bocznych i szerszej środkowej. Na lewej wyświetlane są "Kalendarz" (dni dodania wpisu są pogrubione), wyszukiwarka dla bloga (zawęża wyszukiwania do treści na danym blogu) oraz kanał RSS. W belce szerszej wyświetlane są wpisy (przewiajnie poprzez dolne znaczniki). Prawa belka to "belka nawigacyjna" (po zalogowaniu w serwisie zmienia się w "Panel użytkownika") informująca czytelnika o aktywności na blogu (ostanie wpisu, najczęściej komentowane wpisy, ostatnie komentarze). Prawa belka jest generowana automatycznie i wyłączona spod zarządzania właściciela bloga.

 

---

 

W dolnej części strony głównej widoczne są Tagi Publiczne - to skrót do wyszukiwania gatunkowych wpisów; kilkając w "muzyka" prosimy system o wyszukanie (szukaj,muzyka) tejże frazy w całym serwisie. Zaciemnienie taga oddaje jego popularność w serwisie. Tagi publiczne są widoczne dla użytkowników serwisu pod oknem dodawania nowego wpisu. Zachęcamy do korzystania z nich - znacznie ułatwią proces przeszukiwania, przy okazji informując o popularności konkretnych treści w serwisie.

 

---

 

Administratorzy serwisu mają możliwość nadawania odznaki vipa - to ten zielony haczyk przed nazwą użytkownika. Odznaczeni użytkownicy mają pierszeństwo przy sortowaniu w Katalogu blogów (zawszę wyskoczą Wam na wierzchu). Zakulisowe działanie jest takie, że moderatorzy nie przegapią  żadnego wpisu "odznaczego".

 

---

 

Póki co nie brak rss'owego śledzenia komentarzy - polecamy sortowanie wpisów w "Liście wpisów" wg "ostatnio skomentowane" oraz wyświetlący się (na stronie głównej losowo, a na podstronie bloga zawsze) w prawej kolumnie agregat "Ostatnie komentarze".

 

---

 

Użytkownika serwisu opisują dwie statystyki - liczbą umieszczonych w serwisie wpisów i udzielonych komentarzy. To obraz Twojej aktywności w serwisie, musicspotowa "wiarygodność".

 

---

 

Możliwość usuwania komentarzy mają administratorzy (zawiadamiani poprzez przycisk "zgłoś naruszenie" umieszczony przy komentarzu na podstronie bloga) oraz - w obrębie własnego bloga - każdy użytkownik. Możesz również zablokować wybranym użytkownikom możliwość komentowania Twoich wpisów poprzez podsekcję "Komentarze" w "Ustawieniach bloga".

 

---

 

Strona główna serwisu oraz każdy blog ma przypisany własny kanał RSS kompatybilny z wszelkimi sieciowymi czytnikami. Użytkownicy serwisu mają również możliwość śledzenia wybanych blogów poprzez musicspotowego "Obserwatora" widocznego po zalogowanie się w sekcji "Moje konto". Blogi do "Obserwatora" należy dodawać z podstrony danego bloga poprzez opcję "Dodaj do obserwatora" na prawej belce bocznej. Analogicznie - lub z poziomu samego "Obserwatora" - blogi usuwamy.

 

---

 

Twój profil, twoje komentarze oraz statystyki dla bloga są publicznie dostępne pod adresem "http://musicspot.pl/profil/twoja_nazwa_użytkownia".

 

---

 

Poprzez "Ustawienia bloga" masz również możliwość zarządzania wszelkimi multimediami na blogu (podsekcja "Multimedia"), dodatkami widocznymi na lewej belce na podstronie, tagami, którymi opisujesz własne wpisy oraz komentarzami umieszczanymi na Twoim blogu ("niechętnych" Ci użytkowników możesz nawet zablokować).

 

----