Nie jesteś zalogowany

 Moje disco polowe początki #2: dęs

2010-05-30 23:47:08

"Dęs, dęs, dęs, mój drogi
Tylko dęs dziś ma sens"

...jak widać tak niegdyś śpiewała największa polska wokalistka, Izabela Skrybant, która nota bene jest wdową po największym polskim muzyku ever, Zbigniewie Dziewiątkowskim. A dowodem, że śpiewać pani Iza umie jest choćby to, że formacja, w której się tym para, istnieje dokładnie tyle czasu ile The Rolling Stones. W epoce, kiedy ramy rocka i muzyki tanecznej są nieoczywiste, jak wartość artystyczna prac Igora Mitoraja, warto sięgać nie tylko do disco polo, ale i do innych parafiliii tanecznych, jakie występowały w Polandii w latach 90. A były one eleganckie jak stragany-szczęki, profesjonalne jak moje dziennikarstwo muzyczne i nowatorskie jak brona na wiecu PSLu. Co nie zmienia faktu, że w przeciwieństwie do wszelakich undergroundowych niezal-cudów ci ludzie sprzedawali swoje płyty. Bo wszak nie jest tajemnicą, że nakłady tak wspaniale sprzedających się Heyów... ba! Dody nawet to ułamek tego, co sprzedają Boysi.

Pamiętam popołudniowe pasma w telewizjach pokroju Polonia 1, czy Tele5, gdzie zaraz po tym jak na 1 kończył się Rower Błażeja, można było sobie polski dęs oglądać. Słuchać też, ale oglądać było przyjemniej. A potem nagle cisza. Do dziś się zastanawiam, gdzie się podziały polskie klony DJa Bobo i Mr President. Gdzie jesteś, zespole United? No gdzie? Gdzie? Gdzie nadwiślańscy pionierzy rave'u? Przypomnijmy sobie. Tym razem już niestety nie mam drugiego ojca, który grał eurodęs. Przepraszam. Indżoj.

 

1. La Strada - Zapisane w niebie (image Pani sakcjonuje nazwę. ona naprawdę wygląda jakby stała przy drodze)

 

2. D-Bomb Ciało ("ciało jej dla ciebie jest". rejony obyczajowe podobne jak poprzednio... i ten image chłopaków. ni to Blenders ni to holenderski eurodęs)


3. Thomas Love Song for Halina. W czasach, kiedy na zachodzie w klipach latało się rakietami, Tomek pokazywał, że można być gwiazdą dęsu w słabej koszulce z kołnierzykiem. Dyskotekowy everyman. Nie chcę już czekać, nie mam już nic do stracenia. Sama dobrze wiesz, jak podniecasz mnie... KULT!!

 

4. United Odejdź. Kto nie zna, ten nie kocha własnej matki. I jeszcze poproszę, żeby ktoś kumaty w teologii mi powiedział gdzie/kiedy/jak jest między bogiem, a niebem.


5. U & I Nie mów tak i nie.

 

6. Afterlife Hola Amigo. "Na ulicy tysiąc ciał. Ty je wszystkie chciałbyś, chciał"

 

7. United Landing on the Moon. Jedyna wersja z klipem jest z jakiegoś programu i trwa poniżej minuty, więc zbrodnią byłoby postować...

 

8. JamROse & Kasia Lessing - Do the Dance. Bez kompleksów. Zupełnie bez.


9. Kasia Lessing Szminka i tusz. Pod numerem mogą Państwo zgłaszać propozycje na teledysk tygodnia.

 

10. Mój faworyt. Od zawsze. Przychodzę dodo. Daniel Przychodzę co noc.

 

No i postanowiłem zapostować też to co w commentach. Taki ze mnie harcerz.

 

Cover Up - Zenek

 

MC Diva - Dziewczyna z St. Pauli (ktoś na youtubie sugerował, że podobne to tego rybaka, co wygrał rok temu Eurowizję... a St. Pauli znakiem, że jeździła na saksy do Hamburga)

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 12

Mad_Dog_Helmer 20 90   30/05/10, 23:49  
"Afterlife Hola Amigo" to wlasnie neofolk.
Mad_Dog_Helmer 20 90   30/05/10, 23:50  
Daniel wygląda jak mieszanka Boyd Ricea i Pana Propera.
Zly_Dotyk 152 242   30/05/10, 23:55  
Buahahaahahaha. Jeszcze mi sie kojarzy z tym odwrotnym transsexem. Tzn z tym facetem z waginą. Który swoją drogą jest dowodem, że zmianę płci należy dokładnie planować finansowo od początku do końca.
domagalski 20 74   31/05/10, 01:41  
11. Cover Up - Zenek
http://www.youtube.com/watch?v=zyep-lN0qPY
Niezapomniane flow.
iammacio 76 381   31/05/10, 13:00  
wow! połowe kawałków kojarze ze szkolonych potańcówek.
youthless 24 123   31/05/10, 18:26  
"Do the Dance" - no, nasze polskie Justice! ;d
Zly_Dotyk 152 242   31/05/10, 23:32  
Justice sie do tego nie umywa moim zdaniem.

Swoja droga: "polskie LCD soundsystem". ideas?
lewar 17 103   01/06/10, 10:37  
brakuje jednego, absolutnego hitu:
MC Diva - Dziewczyna z St Pauli:
http://www.youtube.com/watch?v=sZEn3TUXSyY

skrzypki z klawisza! jakiś biały nigga pieprzący coś w stylu "góra dens, góra dens - do it"! punche typu: "ja mam życie niebanalne, bo ja żyje niemoralnie"!
held_ 0 20   04/06/10, 10:36  
nie no wpis w pytkę! takie mam przemyślenia, jak na socjologa przystało, że cały ten dęs w polsce wziął się z faktu, że zakodowali mtv, a viva była free air :)
Zly_Dotyk 152 242   04/06/10, 13:02  
Ja myślę, że też poniekąd stąd że pstrokate bazarki przyozdobione szczękami bardziej korespondowały z jurodęsem niż z cobainem. Cobain wszedł, jak weszło pre-emo. czyli jak już ludzie zaczęli na szczęki fukać.
gjon91 0 59   27/06/10, 23:51  
wessałem uchem całą ścieżkę od góry do dołu - z ciekawością i dla udrożnienia kanałów rozrodczych, by się od nowa narodzić, gdy dotarło się do końca muzyki i łeb się z ciekawości wystawia za jej horyzont przez okno gilotyny, którą tu przytachałeś.
niepokój u padawana swego Ty narodziłeś - gdy united kazało mi "odejść" , a ściślej, gdy ich czarnolicy orator coś tam pierdolił pod nosem, to mi w rytmie pracujących wówczas basiorów headbanging zaczął się naprowadzać po smoleńsku na rytmikę. łomatku po trzykroć podwójna! zaraziłem się pedalstwem jakowymś, dęsowym hivem, szatanizmem wcielonym!!!
bo ten szlagier jest konkretny - ma kilka warstw kompozycyjnych jak dobra chińska sklejka na rakietki do ping-ponga, laska jest dobra na fonii i wizji, aranżacja lepsza niż u bekstritbojsów, i nawet maskowanie dziubka ma myszkę miki jest - znaczy wideo-art. sztuka wyższa, a i matkę kocham.
no to słucham tego z 15 raz i ściągam co się da z ich sajtu.

ps. między bogiem a niebem jest RPA
Zly_Dotyk 152 242   29/06/10, 14:13  
padawan to SW, czy jakies okreslenie z subkultury gay-skorzakow z san francisco? bo serio sprawiasz, ze sie gubie...