Nie jesteś zalogowany

 Kolęda inaczej

2010-12-23 13:31:35

O choinka! Koniec roku to zawsze własnie ona na każdym rogu i nieunikniony napływ podsumowań, zestawień, rankingów etc. Łapię się na to i ja, jednak gorące-całoroczne leży skulone w kłębek w kącie, a między uszami hasa inny koncept, chyba bardziej praktyczny i przydatny - Kolęda inaczej. W końcu ile można, a w tym czasie bardzo łatwo o poważne i skrajne objawy przejedzenia. Zdowie najważniejsze a, że pod ręką zawsze są albumy, które jakość szczególnie dobrze smakują zimą w okolicy świąt... to czemu nie? Rodzina się przecież nie obrazi, znajomi się tylko ucieszą, a ja uniknę efektu „the final countdown", gdzie po dwóch nutkach song leci już z wewnętrznego playera do końca dnia. Gwałtem się wdziera, także uprasza się o wyłączanie radioodbiorników!

The Knife - Silent shout & Deep cuts

Dla zmęczonych Cichą nocą album z bramki pierwszej. Album drugi na stopienie wszelkich lodów. Pisać więcej nie wypada, bo chyba napisano już na ich temat wszystko, ale chyba nie to, że sprawdziłyby się mega w trakcie świąt. 

Luke - Guaratiba

Bo trochę lekkiego bujania inspirowanego Ameryką Łacińską nie zaszkodzi, choć chyba jedyne co nas z nią łączy to Świebodzin. Świetny przyczynek do świątecznej bezczynności i wyłączenia. 

The Avalanches - Since I left you

Dla mnie wystarczy numer pierwszy, a reszta już do uszu ciśnie się siłą rozpędu. Lawina dźwięków, koncepcji , motywów. Przesłodzone, jednak nie bardziej niż kolejne świąteczne czułości, nawet całkiem kiczowate ale i tak chwyta.

Pantha du Prince - Black Noise

Na potrzeby nowej świeckiej tradycji. Dla tych co po pasterce, do domów nie zmierzają, w kapcie nie wbijają, albo zupełnie inną świątynię za cel obierają. Ale też i dla tych co to lubią dzwonki, bo ten album to szczytowe osiągniecie tego instrumentu. No i jak świetnie sprawdza się na mrozie.

Oczywiście nikomu z powyżej wymienionych, nie życzę finiszu na płytach z cyklu „The Best Christmas... Ever!", ale na dobrą sprawę im to nie grozi. Wystarczy posłuchać.

 

 

 

 

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!
Najczęściej komentowane