przejdź do bloga

Moje komentarze

29.07.2010
21.07.2010
@homogenizacja

mnie to nie dziwi. czytamy te same (głównie zagraniczne) serwisy i blogi, śledzimy tych samych (głównie zagranicznych) writerów.

@pitchfork

imho kluczowe jest pochodzenie. większośc writerów serwisu to "dzieciaki z białych i nudnych przedmieść" + wspomniane mieszczuchy. Swego czasu Mariusz Herma fajnie wypunktował wybiórczość p4ka przy okazji wszelakich podsumowań. żeby zrozumieć p4k trzeba tym ludziom zajrzeć do metryki.

@rehabilitacja popu

podoba mi się podana przez Ciebie data graniczna - pierwsza połowa dekadu na niezal, druga na "wszystko inne". zgadzam się też co do tezy "znudzenie/przesyt". co do p4ka - akurat ich zwrot w tym kierunku wydaje się częściowo cwaniackim land-grabem. rozrastający się serwis potrzebował nowych tematów. podobnie oceniam zagranie z altered zones.

@pop a sprawa polska

u nas trzeba dorzucić "systemową" niechęć istniejących mediów do popu. koturnową dominację smutnych panów z wąsem. zachłyśnięcie popem w Polsce nabiera więc nieco buntowniczego zabarwienia. przecież Borys, jeden z bardziej wziętych młodych pisząc 'tylko/teraz rocka' na przełomie dekad, a teraz rozpisujący się o popie jest dla dawnych szefów tajemnicą, której pewnie wciąż nie mogą ogarnąć. Szabrański na 'uchem w nute' podrzucił niezły argument - pokolenia stawiające pierwsze kroki w latach 80. inaczej postrzegają pop niż roczniki starze, które liznęły dekadę poprzednią (vide Tymański i jego nienawiść do Kombii). am i making myself clear?

i trochę na boku

@styl

fajnie, że oba serwisy cechuje różny styl, odmienne podejście do tematu pisania o muzyce. szkoda, że w przypadku porcys często i gęsto chęć upchnięcia żartu zwycięża nad refleksją na temat. a, i od początku nie byłem fanem kolektywności recenzji - ta formuła sprawdza się w przypadku singli (ale to też nie zawsze), ale w przypadku recenzji kończy się szumem, który nie oferuje za wiele ponad opinię na dany temat. łatwość przyswajania takiego przekazu jest ogromna, ale po lekturze czytelnikowi w pamięci zostaje raptem cyferka, którą bezrefleksyjnie rzuci przy pierwszej możliwej okazji.

@porcys

'having said that'. chętnie zaglądam na forum porcysa, gdzie wciąż jest miejsce na dyskusję muzyczną. wyczekuję też podsumowania dekady. podsumowanie roczne było lekkim rozczarowaniem, ale 2-3 teksty na porcysmedia dają nadzieję, że writerzy wciąż radzą sobie z dłuższą formą.
12.07.2010
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 z 16