Nie jesteś zalogowany

 Inaczej

2010-09-15 17:31:18

Rzadko tu bywam i dawno nie pisałem, bo goni mnie czas. Czytam też niewiele, bo niektóre musicspotowe posty przypominają mi poezję Juliana Przybosia, nie treścią, ale tym, że po prostu ich nie rozumiem. 

Nie piszę za dużo też dlatego, że z braku czasu OGARNIAM niewiele nowej muzyki, stąd wpadłem na pomysł, żeby wspomnieć o czymś innym, niekoniecznie elektronicznym.

Lubię filmy, jak większość. Ambitne, mniej ambitne, nawet komercyjne. A jeżeli dojdę do wniosku, że muzyka w filmie mi się podoba, to najczęściej po obejrzeniu uruchamiam google i wpisuję tytuł filmu, dodając do niego magiczne słowo soundtrack. Dlatego dzisiaj zaprezentuję wam GORĄCĄ DZIESIĄTECZKĘ moich ulubionych, najulubieńszych utworów z filmów. Pewnie niektórzy z was powiedzą: 'ocipiałeś? same znane filmy, te soundtracki zna każdy!', no ale może znajdą się i tacy, którzy nie znają. AHA! Kolejność przypadkowa!

1. Huey Lewis & The News - Power of love

Kurde, trylogię 'Back to the future' mogę męczyć nawet 15 razy w roku, dlatego to nic dziwnego, że uwielbiam głowny motyw muzyczny, zwłaszcza, że brzmi fajnie i wpada w ucho.

2. James Horner - The secret wedding

Oglądaliście Bravehearta? Pamiętacie wzrok zakochanego Mela? Tenże utwór przyprawia mnie o płacz.

3. Tomasz Stańko - Droga

'Reich' to może niezbyt dobry film, ale mamy w nim Bogusia, który w każdej produkcji zrobi coś fajnego. Twórcy filmu mieli nosa, wybierając Stańkę do zrobienia ścieżki dźwiękowej.

4. Whitney Houston - I have nothing

Jeżeli wasze matki, siostry, żony, czy dziewczyny nie zmusiły was do obejrzenia 'Bodyguarda', to macie więcej szczęścia niż ja, bo byłem na to skazany. Whitney jest prawdziwą królową nocy, a Costner w tym filmie jest zabójczo przystojny!

5. Air - Empty House

Pochodzi z 'The Virgin Suicides'. Genialny film, genialna muzyka, wszelkie słowa są zbędne.

6. Marek Grechuta - Dni, których nie znamy

Utwór genialny, wśród 'młodych' ludzi znany najbardziej dlatego, że został umieszony w filmie 'Chłopaki nie płaczą', w towarzystwie bardzo istotnej dla filmu kwestii Tomka Bajera.

7. Thomas Newman - Whisper of a thrill

"Meet Joe Black' to jeden z bardziej znanych filmów Bradzia, gdzie zagrał w towarzystwie Anthony'ego Hopkinsa. Duet wyszedł im świetnie, a do tego film przedstawia niesamowitą historię miłosną. Sam bym taką chciał.

8. Death in Vegas - Girls

Oj, długo by mówić o filmie 'Lost in Translation', który jest moim ulubionym, spośród całej dziesiątki. Soundtrack również wspaniały.

9. R.Kelly - I believe i can fly

'Kosmiczny mecz' zrewolucjonizował cały mój świat, kiedy byłem dzieckiem. Przyznaje się, też próbowałem przedłużyć sobie rękę, jak Michael Jordan, ale rzeczywistość była bolesna, szkoda!

10. Sting - Shape of my heart

Przyznajcie się, spodziewaliście się tego. Wiadomo, 'Léon' niszczy, Jean Reno niszczy, Natalie Portman niszczy. Mi jednak najbardziej podobał się Gary Oldman, cały czas słyszę jego 'EVERYONE!'.

To tyle. Soundtracki z tych filmów w całości zasługują na przesłuchanie. W moim zestawieniu pare utworów niestety się nie zmieściło, a i o niektórych pewnie zapomniałem. Moją ulubioną ścieżką dźwiękową jest ta z serii 'Vabank', niestety jest trudno dostępna, dlatego warto obejrzeć oba filmy.

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.