Nie jesteś zalogowany

 Soon it will be cold enough

2010-11-16 16:31:18

Wybory samorządowe za pasem, mnie boli już głowa od nowinek z mediów dotyczących naszej polityki, a właściwie gierek z nią związanych. Pobolewają też oczy od widoku plakatów miliona kandydatów, ale na szczęście jeszcze tylko tydzień. Nerwy przedwyborcze powodują, że słucham ostatnio trochę spokojniejszej muzyki, niż zawsze. I w końcu znalazłem coś, o czym uznałem, że warto napisać.

Douglas Appling, znany bliżej jako Emancipator wydał niedawno drugi studyjny album, pod tytułem 'Safe in the steep cliffs'. Płyta fajnie brzmiąca, lekka, rozpływająca się w ustach i chwilami nużąca. Większość wydawnictw chilloutowych po jakimś czasie bardzo mnie nudzi, tym bardziej byłem zaskoczony po sprawdzeniu pierwszego albumu Emancipatora, o nazwie 'Soon it will be cold enough'.

Racja, oba albumy są do siebie bardzo podobne. Oba są bardzo spójne, oba relaksujące i klimatycznie identyczne. Nie umiem wyjaśnić, czemu akurat 'Safe in the steep cliffs' bardziej mi się podoba, nie będę także upierał się przy tym, że to ta lepsza płyta. Widocznie dobór dźwięków i instrumentów bardziej do mnie dociera, wydaje mi się też, że album jest w większym stopniu dopracowany.

Nie będę tu opowiadał o przeróżnych podróżach, które towarzyszą nam w czasie słuchania tego wydawnictwa. Nie chcę wspominać o żadnych wizjach i wyobrażeniach. Po prostu czuję się świetnie, słuchając 'With rainy eyes', 'Smoke Signals' i 'First snow'. Inne utwory działają na mnie równie kojąco. Mało jest tutaj słów, więc wasza interpretacja dzieła Applinga może być dowolna. Nie słuchajcie tego album ot tak, bo znudzi was od razu, poczekajcie lepiej na dogodną okazję, posmakuje wtedy zupełnie inaczej. Odradzam też nadużywania.

Co mogę powiedzieć więcej? Jest to po prostu dobra i oryginalna muzyka, której ostatnio bardzo mi brakuje, bo stałem się wybredny.

Na dole cała tracklista + próbka, w postaci 'First snow'.


1. Eve
2. Soon It Will Be Cold Enough To Build Fires
3. First Snow
4. Wolf Drawn
5. Anthem
6. Smoke Signals
7. When I Go
8. Periscope Up
9. With Rainy Eyes
10. Good Knight
11. Lionheart
12. Maps
13. Father King
14. The Darkest Evening Of The Year

 

Nie dodano tagówSkomentuj

Komentarze: 0

Nie dodano komentarzy.