Nie jesteś zalogowany

 Shiny happy people: Delorean, "Ayrton Senna EP"

2010-05-22 16:25:23

Tak od dołu postu patrząc, no, prawie jak u Toro y Moi te tagi. O chillwave'ie już w sumie mówiliśmy. Coś ta wiosna działała ostatnio wadliwie, w związku z czym z radością i nadzieją w sercu wracamy do muzyki, którą określamy ze znajomą mianem plażadupyipiwo.

Delorean to zespół z Hiszpanii,  prosto i po chłopsku mówiąc, a nieprosto, politycznie poprawnie i porządnie etnograficznie rzecz ujmując, z Kraju Basków. Mam... no, prawie wszystkie ich płyty. Te z początkowego etapu kariery były rockowe. Ot, takie sobie. Całkiem. Nie, że jakieś super. Nie, żebym je bardziej pamiętała. No, są. Nieważne.

Potem jednak cokolwiek im się odwidziało i nagrali we wrześniu 2009 epkę Ayrton Senna, która w szau chillwave'u wbiła się idealnie. Nowa płyta, gdzieś tu recenzje Subizy mi mignęły, niewarta całego zachodu, no, oprócz znakomitego Grow. Wybieranie najlepszego utworu na singiel jest tyleż dobre (zachęca? No, zachęca, i to jak), co strzałem w stopę, bo oprócz tego jednego ciągle krzyczymy i rozdzieramy szaty nad resztą.

A Ayrton... to perfekcyjny kompromis. Oczywiście, że nie jest ambitnie. Moje ukochane Deli traktuje o tym, że oni ciągle mnie sprowadzają w dół, w dół, ale ja wstaję, wstaję, wstaję, i dobrze z tobą spędzać czas, dziewczyno, i będziemy zawsze ze sobą, i zawsze będzie dobrze, ołje. Reszta utworów podobnie.

Ale co tam. To tylko ja planuję na wakacje czytać Baudelaire'a. Każdy normalny człowiek pójdzie sobie na imprezę albo na piwko na plażę, a tam Delorean sprawdzi się idealnie. Bębeneczki, rozmazane wokaliczki wchodzące w popowe, powtarzane kilkakrotnie catchy phraseski, wszystko jest dobrze przecież. Babe if you want to we could run away off into the sun. W stronę słońca, w stronę słońca.
Skomentuj

Komentarze: 9

PatrykKanarek 9 13   22/05/10, 22:34  
ja będę bronił tej płyty jeśli potraktujemy ją jako całość, od pierwszego do ostatniego kawałka.
iammacio 76 381   23/05/10, 22:33  
imho to jeden - zlewający się! - kawałek, nie płyta. przyjemne i sympatyczne, ale ulotne... no właśnie.
kuwetka 1 15   24/05/10, 18:17  
No bo epka to same hiciaki, a płyta to właśnie "całość". Swoją drogą, sami Delorean twierdzą (w Amplified), że Epka ble, to nie to, a dopiero płytą przekazali to, co chcieli.
Ale nie rozumiem, skąd ten chillwave. W sensie, rozumiem, że lato, że rozmarzone, ale... nie. Chyba, że źle zrozumiałem (bo mam jeszcze zapasową interpretację)
youthless 24 123   25/05/10, 16:53  
No, właśnie, mój problem z tą płytą polega na tym, że ona nie zlewa mi się w jedną falę przyjemności, jak np. Washed Out czy Toro y Moi, "bo to taki klimat jest", tylko w jedną falę nudy. Z epką tego nie doświadczam, nie wiem, dlaczego, bo przecież o amibtności muzyki już mówiliśmy, i zgadzamy się, że o tym to nie ma co dywagować. Nie wiem, jak Ci odpowiedzieć, Patryku, no. Gusta i guściki?

@ kuwetka: fajny pomysł na tekst, hm...
kuwetka 1 15   25/05/10, 17:43  
Gdzie tekst, jaki tekst?
youthless 24 123   25/05/10, 18:03  
No, tu tekst. Mój tekst. "Moje pojmowanie chillwave'u", czy coś o nieco mniej czerstwej nazwie. W każdym razie, czuję się zainspirowana, żeby coś takiego napisać. ^____^
PatrykKanarek 9 13   25/05/10, 21:41  
no tak, może to też kwestia nastawienia z jakim się "bierze" płytę. Ja po pierwszym jej przesłuchaniu uznałem że muszę ją traktować w taki sposób i tego się trzymałem. Być może gdybym poznał jakiś kawałek wcześniej i na jego podstawie porównawczo analizował resztę, moja opinia była by podobna do twojej. Gusta Guściki, nic więcej:)
kuwetka 1 15   25/05/10, 22:02  
A. To pomysł na tekst dobry. Bo właśnie chodzę i się skarżę po znajomych, że nikt nie zwraca uwagi na kluczowe atrybuty chillwavu i w ogóle go przez swoją hiperosobistą adaptację brutalizują. Napisz tekst, to się poskarżę w komciach.
youthless 24 123   26/05/10, 11:11  
@ Patryk: tak, porównywanie bywa niezdrowe.

@ kuwetka: postaram się. Tylko że ja nie jestem w stanie jęczeć na chillwave, mimo wszystkich moich wątpliwości.
Logowanie
Zapamiętaj mnie
Bezpieczne logowanie (SSL)
Zapomniałem hasła
» zarejestruj się!